Angela Merkelová vydržela se Zemanem 30 minut. Dostal odpovídající prostor

Ze slušnosti. Tak lze nazvat časový prostor, který věnovala Angela Merkelová Miloši Zemanovi. Sešla se s ním na třicet minut. To je odpovídající čas, který si politik formátu současného prezidenta České republiky zaslouží. Prostor pobavit se o tom, jaká byla cesta, jaké to máme ale počasí, jak se vám u nás líbí a nechtěla byste někdy přijet?

Do hlubších témat se Merkelová se Zemanem evidentně pouštět nechtěla. Není pro ní partnerem. Miloš Zeman je na západ od Aše zapsán jako proruský politik nabourávající EU, pracující ve prospěch Ruska. Co by s ním německá kancléřka asi tak mohla chtít řešit…

Kdyby pro ni byl důležitý, věnovala by mu výrazně větší protor a oznámila by témata, která spolu budou řešit. Jenže to by bylo možné jen těžko, vzhledem k tomu, že Angela Merkelová je výrazně proevropsky oreientovaná, narozdíl od Zemana. Jednoduše si spolu nemají o čem povídat.

A tak je jediným hmatatelným výstupem ze setkání těchto státníků radost Miloše Zemana z toho, že ho Angela Merkelová pozdravila česky dobrý den.

Není zde článek celý?