Australští hasiči byli postřeleni během hašení požáru v USA

Dva hasiči z Austrálie, kteří pomáhají svým americkým kolegům bojovat s požáry v lesích státu Washington, se stali terčem ozbrojeného útoku dvou protivládních aktivistů. Z incidentu naštěstí vyvázli živí.

Během incidentu, který se odehrál 23. srpna, ozbrojení protivládní aktivisté ve státě Washington napadli dva australské hasiče a dva americké důstojníky u letoviska White Pass. Útočníci hasiče pronásledovali a stříleli po nich.

Oblast, kde se celá událost odehrála, je vzdálená 160 km od Seattlu a je blízko státu Oregon, kde ozbrojení protivládní aktivisté před měsícem obsadili půdu. Hasiči jim řekli, že se pohybují v zakázané oblasti a musí odejít. Ti proti nim spustili palbu a začali je pronásledovat přes hřebeny hor. Jeden z místních důstojníků byl natolik vyděšený, že na svůj mobilní telefon nahrál zprávu pro svou rodinu.

Naštěstí se hasičům podařilo schovat a později byli evakuováni vrtulníkem. Australští hasiči pak zamířili k sobě domů. Přestože po útoku panovaly obavy, že Canberra všech svých 80 hasičů z USA odvolá, po zpřísnění bezpečnostních opatření mise australských hasičů nadále trvá. Místní policie obvinila dva lidi z útoku.

Jak upozorňuje australský web The Age, v posledních letech v USA dochází k růstu ozbrojených útoků proti federálním orgánům ze strany lovců a farmářů, kteří zabírají půdu.


Není zde článek celý?