Babiš nechtěl vysvětlit, proč lže, když cituje osobnosti. Zaútočil na novináře

Premiér se na tiskové konferenci odmítl vyjádřit na téma zkreslených výroků, které používá k obhájení svých politických postojů. Na dotaz redaktorky z DVTV reagoval podrážděně a de facto obvinil novináře, že za to mohou oni. Přitom to byl právě Andrej Babiš, kdo při obhajobě svého odmítavého postoje k příjmu sirotků ze Sýrie nepřesně citoval dalajlámu.

Předseda vlády rád často cituje známé osobnosti, aby ukázal, že vše, co dělá je naprosto v pořádku a není sám, kdo například negativně smýšlí o migrantech. Nedávno při návštěvě v Itálii například uváděl výrok Jana Amose Komenského, který nikdy nezazněl, nyní zase vypustil z dalajlamovy řeči slova o přijímání uprchlíků.

Na dotaz, proč tak často lže, nechtěl Babiš pochopitelně odpovídat. Místo toho obvinil novináře, že oni vytváří „brutální titulky“ a zřejmě tedy za jeho výmysly a dezinformace mohou oni.

Premiér si vymýšlí celou dobu, co se pohybuje v politice a bohužel se z toho stala součást současné politické kultury. Pokud mu to ovšem někdo dokáže, bylo by chlapské se přiznat a omluvit.

Stejně jako Miloš Zeman ovšem sází Babiš na to, že než se podaří dokázat, že si vymýšlí, prvotní informace, kterou pustil do světa a na sociální sítě je už jeho voliči brána jako fakt.

Není zde článek celý?