Babiš vytočil komunisty: Jste nejúspěšnější odchovanec KSČ, vzkázali mu

Komunisté, stejně jako mnozí další, naletěli Andreji Babišovi. Mysleli si totiž, že budou s majitelem hnutí ANO politicky kupčit a za to se jim dostane podíl na moci. Zatím to ale vypadá, že premiér opět pouze zlákal další stranu a po „použití“ ji zahodil. Když Babiš začal vyprávět o tom, že se komunistická strana po revoluci měla zrušit, naštval některé současné bolševiky. Aby ne, vždyť byl jedním z nich.

Zatímco předseda KSČM Vojtěch Filip byl ve své kritice předsedy vlády ještě při zemi a pouze Babišova slova označil za nabubřelá a ovlivněná blížícími se volbami, jeho kolegové již byli důraznější.

Místopředseda ÚV KSČM Stanislav Grospič je přesvědčen, že nejvíce křičí ti, kteří sami kdysi byli členy komunistické strany, aby se distancovali od své vlastní minulosti. Obdobně to vidí i europoslankyně Kateřina Konečná. Podle ní by se chlap s vlastním názorem ke své minulosti postavil čelem, ale to Babiš nezvládá.

Nejpřísněji se k Babišovým slovům postavila bývalá tisková mluvčí komunistů a současná kandidátka v komunálních volbách Helena Grofová. „BRAVO PANE PREMIÉRE a hlavně měli zakázat komunistům jako jste byl Vy podnikat, to byste dnes nebyl ani miliardář ani premiér a nepotřeboval byste podporu současných komunistů,“ vzkázala premiérovi. „Jste nejúspěšnější odchovanec KSČ, ale páteř Vám nenarostla, že?,“ dodala.

Jakkoliv se snaží Andrej Babiš svou komunistickou minulost bagatelizovat a stejně tak zatlouká i spolupráci s StB, je mu to málo platné. Sami komunisté se totiž k němu přihlásili tak hlasitě, jak jistě nečekal.

Kdyby si konečně mejitel hnutí ANO uvědomil, že všechna jeho slova se dostanou k lidem, o nichž mluví, ušetřil by si věčné rozpory s těmi, které poté, co je využil, podrazil.

Není zde článek celý?