Babišovi už kritika nevadí. Ten, co ho označil za gaunera, je teď jeho člověkem

Nominace Petra Štěpánka hnutím ANO do Rady pro rozhlasové a televizní vysílání mnohé překvapila. Nejen proto, že bývalý politik vystupuje velmi ostře třeba na Parlamentních listech, nebo konspiračním Protiproudu, ale také z důvodu jeho vztahu k Andreji Babišovi. Ten by se rozhodně nedal označit za idylický. Vždyť před časem Štěpánek premiéra označil za slovenského gaunera a jeho vládu za estébáckou.

Zlí jazykové tvrdí, že Babiš nesnese kritiku a každý, kdo si dovolí přednést svůj názor, se potáže se zlou. Majitel hnutí ANO ovšem nyní dokázal, že to není pravda a rád si vyslechne i nepříjemnou pravdu. „Miloši, s estébáckou vládou na čele se slovenským gaunerem můžeš jít leda tak do p*dele a ne nám tvrdit, že to je vláda nás všech. Howgh!“

Jak si jinak vysvětlit, že se nominantem Babišova hnutí do RRTV stane člověk, který tak jadrně popisuje současnou politickou situaci?

Možná tím, že premiér potřebuje do svého týmu získat i lidi, kteří se netrápí s tím, zda jsou jejich výlevy na pofiderních serverech totožné z realitou. Nemůže si ovšem dovolit je angažovat přímo pod svá křídla, což se třeba u Martina Komárka, který se z Babišova kritika transformoval do jeho obhájce, neosvědčilo.

Je lepší mít takové lidi, řečeno sportovní terminologií, na hostování. Zkrátka si je zavázat nějakou funkcí a tím se zbavit jejich rýpavých poznámek a přitom se k nim moc nehlásit.

Petr Žantovský v Radě ČTK byl jen první vlaštovkou. Štěpánek nastavený trend jen potvrzuje a dá se očekávat, že se najdou i další. Parlamentní listy jich mezi svými autory mají nepřeberné množství.

To však předseda hnutí ANO moc dobře ví, neboť tento server běžně sleduje. Dokázal to mimo jiné tím, že na něj před nedávnem odkazoval na jedné z tiskových konferencí.

Není zde článek celý?