Bratři Formanovi poslali právníky na šéfa ODA. Měl zneužít fotografii jejich otce

Synové zesnulého režiséra Miloše Formana nesouhlasí s používáním jeho fotografie na propagačních materiálech ODA. Její předseda a kandidát na primátora Pavel Sehnal použil snímek oscarového filmaře jako trumf ve své kampani, což se ovšem nelíbí Petrovi a Matějovi Formanovým, kteří se tímto jednáním cítí poškozeni.

„S volební kampaní pana Sehnala či ODA nechceme mít nic společného a nesouhlasíme, aby jméno naší rodiny či podobizna našeho otce byly tímto způsobem užity,“ vzkázali potomci Miloše Formana. Celou věc předali podle iRozhlas.cz právníkům.

Formanové přiznali, že přejmenování Výstaviště Park na Park Miloše Formana vítali, nikdo jim však neřekl, že tato idea bude použita v předvolební kampani Pavla Sehnala. „Nechceme sloužit partikulárním stranickým zájmům a figurovat v jeho politické kampani,“ řekli jasně.

Sehnal zareagoval a na přání bratrů Formanových a jejich právních zástupců nechal materiály, kde byl režisér vyobrazen, přetisknout. Také další odkazy na Miloše Formana by měly ze všech propagačních materiálů zmizet.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Není zde článek celý?