Britská filmová kritička přišla na premiéru filmu o ponorce Kursk a očekávala happy end

Na Mezinárodním filmovém festivalu v Torontu se konala premiéra filmu Thomase Vinterberga s názvem Kursk. Film byl věnován katastrofě stejnojmenné ruské ponorky, k níž došlo v roce 2000. Diváci, kteří na premiéru filmu dorazili, neměli tušení, o čem film je.

Jedna z britských filmových kritiček se dokonce po promítání přiznala, že očekávala happy end. Píše to portál Afisha.Daily.

Hlavními hrdiny filmu Kursk, jehož natáčení mělo na starosti francouzské filmové studio Luca Bessona EuropaCorp, byl kapitán-poručík Michail Kalekov (Matthias Schoenaerts), jeho žena Taťjana (Léa Seydouxová) a šéf anglické záchranné jednotky David Russell (Colin Firth). Uvádí se, že zmínka o prezidentovi RF Vladimirovi Putinovi, který byl zvolen do prvního funkčního období v průběhu skutečných událostí spojených s ponorkou, se ve filmu neobjevila.

Dne 6. září se na internetu objevil první trailer k filmu Kursk. Na světových plátnech bude film promítnut dne 7. listopadu.

V březnu se Besson přiznal, že ze scénáře filmu vyřadil postavu, která měla ztělesňovat ruského prezidenta Vladimira Putina.


Není zde článek celý?