Bývalý komunistický poslanec byl velmi nadšen ruskými zbraněmi

Jak nám v českém jazyce sdělil ruský Sputnik (29. 8.), konal se nedaleko Moskvy zbrojařský veletrh Armija 2018. „Ruští a zahraniční výrobci výzbroje a výstroje představují své nejmodernější kusy. Přesněji se veletrhu zúčastnilo 1200 podniků a 26 000 exponátů. Na statické ukázce si návštěvníci mohou prohlédnout 255 kusů vojenské techniky.“

Veletrh navštívil i Stanislav Mackovík, bývalý poslanec za KSČM a bývalý člen sněmovního výboru pro obranu. Ten pro Sputnik řekl, že ho už dlouho zajímají vojenské technologie a že Rusko je v nich špička. Nelíbí se mu ale, jak se Česko k ruským zbraním staví: „V ČR proti této skutečnosti existuje účelový trend podceňovat úroveň všeho, co z Ruska pochází. Je to součást ideologie a nenávisti, kterou se současný tak zvaný Západ prezentuje. Dílem jde o modelování myšlení západní společnosti, že jen Západ může být technologicky a morálně nadřazen všem. Druhým dílem je to, že se bojuje o exportní trhy. “

Mackovík soudí, že cílem západních sankcí proti Rusku je omezit jeho možnosti vývozu zbraní, aby na trhu uspěli výrobci z USA a dalších členských států NATO. „Jen hlupák se proto může domnívat, že ze strany Západu by šlo o něco jiného, než o snahu si v tomto obchodu polepšit. Zároveň jde o snahu zbavit Ruska příjmů z exportu a tím dál oslabovat jeho ekonomiku,“ soudí exposlanec.

Bývalý člen sněmovního výboru pro obranu lituje, že je ČR „závislá na rozhodování v rámci aliance NATO“ a tak „nemáme možnost jakkoliv se podílet na něčem technologicky a exportně úspěšném vůči trhu Ruské federace“.

To je opravdu škoda, že nás členství v NATO tak omezuje. Mohli bychom jinak do Ruska něco vesele prodávat a odtamtud zase nakupovat. Ruské zbraně jsou jistě prozkoušené. Na východní Ukrajině, v Sýrii, v Gruzii a Čečensku a všude zabíjely spolehlivě, tak co? Komunista se nezapře. Ekonomická základna je ekonomická základna. Ideové nadstavby přijdou na řadu až potom.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Není zde článek celý?