Chovejte se slušně, okřikoval Ovčáček rodiče, kteří protestovali proti Zemanovi

Miloš Zeman s manželkou zahájili školní rok v základní škole na Praze 6. | FOTO: Twitter Jiřího Ovčáčka

Návštěva prezidenta republiky na pražské základní škole vyvolala rozporuplné reakce. Někteří rodiče totiž nesouhlasili s tím, že Miloš Zeman zkazí první školní den jejich ratolestí. Zatímco jedni přišli s miniaturními červenými trenýrkami na klopě, další dali hlasitě najevo, že se jim přítomnost hlavy státu ve škole nelíbí. Na to podrážděně reagoval Jiří Ovčáček, který „neukázněnou“ maminku okřikl, ať se chová slušně.

Stejně jako vystoupení Andreje Babiše, provází i ta prezidentská protesty některých občanů. Dnes se to ukázalo na základní škole v Praze 6, kde dali nespokojení rodiče jasně najevo, že prezident Zeman není ve třídě jejich dětí vítán. „Fuj, táhni“, zakřičela dokonce jedna z maminek ve třídě, kde Zeman promlouval k prvňáčkům.

Ačkoliv se výjimečně prezident zdržel svých klasických útoků na novináře a názorové oponenty, nebyl vítán. Červené trenky na klopách některých rodičů dávaly jasně najevo, že hlava státu skutečně společnost nespojuje, jak se snaží tvrdit.

Protest proti Zemanovi nemohl zůstat bez odezvy od Jiřího Ovčáčka, který se vyžívá v nadávání všem, kteří si „dovolí“ prezidenta jakkoliv kritizovat. „Nenávistné chování na půdě školy, kam rozhodně nepatří, si z mé strany zasloužilo jediné. Rázné a hlavně výchovné: “Chovejte se slušně!”,“ pochlubil se hradní mluvčí na Twitteru s tím, jak statečně okřikl jednu z maminek.

Stejně jako při projevu Andreje Babiše 21.srpna před Českým rozhlasem se tak Ovčáček opět pasoval do role toho, kdo určuje, jak se mají a smějí chovat lidé, kteří nesouhlasí s chováním a politikou premiéra a prezidenta. Hysterický tiskový mluvčí si tak opět zchladil žáhu na těch, kteří stále ještě dokáží projevit vzdor proti změně režimu, kterou reprezentují Zeman s Babišem.

Není zde článek celý?