Čínský ministr obrany okomentoval cvičení Vostok 2018

Cvičení Vostok 2018 se staly demonstrací vzájemné důvěry a tradičního přátelství Ruska a Číny, prohlásil ministr obrany Čínské lidové republiky Wej Feng-che.

Šéf obranného rezortu ČLR se nachází ve složení čínské delegace ve dnech 12. a 13. září na zabajkalském polygonu Cugol, kde probíhají cvičení Vostok 2018 jako zvláštní zástupce předsedy ČLR Si Ťin-pchinga. Ve čtvrtek sledoval průběh cvičení spolu s ruským prezidentem Vladimirem Putinem a ministrem obrany RF Sergejem Šojguem.

„Cvičení v plné míře ukázala vysokou úroveň rusko-čínského všeobsáhlého strategického partnerství a stala se demonstrací strategické vzájemné důvěry, pragmatické spolupráce a tradičního přátelství,“ prohlásil Wej Feng-che, jehož slova uvádí čínský obranný rezort.

Podle jeho slov cvičení ukázala odhodlání a oddanost Ruska a Číny společné ochraně míru a bezpečnosti v regionu a také zvyšování schopnosti ozbrojených sil obou zemí odpovídat na různé hrozby bezpečnosti.

„Obě strany mají i nadále upevňovat strategickou spolupráci a nepřetržitě rozvíjet vztahy mezi armádami obou zemí,“ dodal.

Cvičení Vostok 2018 probíhají ve dnech 11. až 15. září a jsou největším opatřením v přípravě ozbrojených sil. Cvičení získala mezinárodní status.


Není zde článek celý?