Expert ohodnotil zprávy o americkém seznamu možných cílů pro útoky v Sýrii

Vedoucí vědecký pracovník Střediska pro výzkum bezpečnostních problémů Ruské akademie věd Konstantin Blochin okomentoval v rozhovoru pro RT zprávy z médií o seznamu možných cílů pro letecké útoky v Sýrii, který sepsali představitelé vojenské rozvědky USA.

„Sýrie se Američanům doslova vymyká z ruky, probíhá tam rychlé a úspěšné poválečné obnovení. Američané na tom nemají zájem, chtěli by tam upevnit své pozice. Nyní však všechny jejich plány, alespoň pokud jde o změnu režimu, krachují. A tak chtějí znovu rozpoutat válku v Sýrii a zatáhnout do ní Rusko, aby utrácelo více zdrojů a podkopávalo vlastní ekonomiku. Jednou z příčin může být také přání USA odvést pozornost od vnitrostátních problémů tímto útokem,“ soudí Blochin.

Podle jeho slov, „aby zastrašily jak své nepřátele, tak i spojence, jsou USA připraveny na podobné akce a nepředvídatelné činy“.

Jak dříve oznámila média, představitelé vojenské rozvědky USA sestavili předběžný seznam syrských objektů, na které může být proveden letecký útok v případě, že dá Donald Trump patřičný rozkaz.


Není zde článek celý?