France Info: Macron se vyrovnal v nepopularitě Hollandeovi

Popularita prezidenta Macrona mezi Francouzy se i nadále snižuje, oznámila agentura France Info s odvoláním na nejnovější výsledky průzkumů veřejného mínění. Dnes je Macron u veřejnosti stejně nepopulární, jako byl jeho předchůdce François Hollande, podotýká agentura.

Přitom podle slov autorů výzkumu, nemá francouzská veřejnost velkou důvěru ani k opozičním stranám.

Popularita prezidenta Macrona mezi Francouzy se i nadále snižuje, oznámila agentura France Info s odvoláním na výsledky průzkumů veřejného mínění, který byl uspořádán na objednávku francouztských médií. V září 2018 dosáhl 32% — tedy úrovně ratingu Françoise Hollandea ze září 2013.

Dnes 67% Francouzů hodnotí činnost Macrona ve funkci hlavy státu záporně. Jestliže většina Macronem založené strany En Marche! podporuje i nadále francouzského předáka, stoupenci opozičních stran jsou jím stále více zklamáni.

Přitom, jak podotýká France Info, pokles prezdientova ratingu neprospívá opozičním stranám. Ani jedna ze stran, které byly v průzkumu zmíněny, „se nezdá většině Francouzů schopnou ukázat v případě příchodu k moci lepší výsledek, než nynější vláda“, uznávají autoři průzkumu.


Není zde článek celý?