FSB vytvořila novou jednotku

V FSB byla zřízena nová struktura, která má čelit kybernetickým útokům na klíčové objekty ruské infrastruktury. Informuje o tom list Kommersant.

Detekcí, prevencí a likvidací následků podobných zločinů se teď bude zabývat Národní koordinační středisko pro počítačové incidenty. Bude ho řídit náměstek vedoucího vědeckotechnické služby — náčelník Střediska na ochranu informací a speciálních komunikací FSB Andrej Ivaško.

Rozkaz o zřízení nového Střediska podepsal ředitel FSB Alexandr Bortnikov, uvádí Kommersant.

Nová jednotka se stane v podstatě centrem, v němž se budou soustřeďovat informace z profilových rezortů o kybernetických útocích. Tam budou rozebírat informace, vyvíjet metody detekce a prevence a poskytovat informace o „prostředcích o způsobech provádění počítačových útoků“ všem „subjektům kritické infrastruktury“.

Středisko informační bezpečnosti FSB, které se dříve zabývalo kybernetickou zločinností, bylo odstaveno poté, co bylo proti jeho bývalým vedoucím zahájeno vyšetřování na obvinění z velezrady.

Vysoce postavení důstojníci Sergej Michajlov a Dmitrij Dokučajev mohli podle jedné z verzí dostávat odměny od amerických tajných služeb za informace o „útocích ruských hackerů“ na státní, obranné a politické internetové zdroje.


Není zde článek celý?