FTV Prima manipuluje: Lidé prý protestovali proti Babišovi kvůli jeho názorům na migraci

Že FTV Prima dlouhodobě nahrává předsedovi vlády Andreji Babišovi a že zároveň dává prostor konspirátorům, xenofobii a hoaxům, je dlouhodobě známá věc. Je to zjevné, když člověk sleduje jejich Zprávy, sociální sítě nebo pořady, v nichž dostávají prostor „alternativní pravdy“. Jsou to prostě takové Parlamentní listy na televizní obrazovce. Teď se jim ale podařilo vytvořit natolik manipulativní upoutávku na vlastní pořad, že z toho zůstává rozum stát.

Po prázdninách se na obrazovky vrací diskuzní pořad Partie, v němž dostane jistě velice velkorysý prostor Andrej Babiš. Na to jsme ostatně zvyklí již od servilních rozhovorů s prezidentem Milošem Zemanem, které tato televize ráda praktikovala, než jí tohoto hosta sebrala Soukupova TV Barrandov.

Na zmiňovanou Partii ale FTV Prima natočila upoutávku. V té z Babišových odpůrců pro své diváky udělala jakési „vítače“, kterým Babiš vadí, protože nechce přijímat migranty. Ale to je ze strany Primy skandální manipulace.

„Obhájí premiér Babiš svoje názory na řešení migrace, které zdvihlo ze židlí mnohé jeho odpůrce?“ ptá se redaktor Primy ve voiceoveru k videu. A právě v té chvíli sledujeme prostřih na občany, kteří proti Babišovi protestovali u příležitosti připomínky okupace Československa před Českým rozhlasem. Ti ovšem přišli Babišovi připomenout jeho minulost a zejména fakt, že byl agentem Státní bezpečnosti. Nemá to s migrací nic společného, taková věc se ale Primě ani zdaleka nehodí. Tak celou směšnost nazve „tahem dámou“ a zve své diváky k debatě s člověkem, který nás pravděpodobně má zachránit před domnělými uprchlíky.

Bylo by dobře, kdyby se Rada pro rozhlasové a televizní vysílání místo profesionálních reportáží Českého rozhlasu raději zabývala manipulacemi, které provozuje právě FTV Prima.

Na upoutávku se můžete podívat zde.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Není zde článek celý?