Halík zatím nejostřeji o Dukovi a sirotcích: Počká si na názor mocných, to je asi směrodatnější než evangelium

Že není Tomáš Halík a kardinál Dominik Duka úplně na té stejné vlně, to není tajemství. Tentokrát se na svých stránkách ale Halík vyjádřil tak ostře, že někteří lidé, když tu citaci viděli, nejdřív zapochybovali, jestli to není fake. Jenže to tam skutečně je.

Halík pod titulkem „Duka a sirotci“ píše:

Kardinál Duka neví, zda se máme postarat o sirotky ze Sýrie, protože to je třeba vidět především politicky, soudruzi! Počká si na názor mocných, který je pro něj zřejmě směrodatnější než evangelium. Zato má hned jasný názor na divadelní hru, kterou neviděl ani nepochopil, tam je ochoten se angažovat i soudně. V této kauze se chová přesně jako ti, kteří usilují o zpětné zdanění církevních restitucí – on i oni vědí, že nakonec nemohou uspět, protože právo není na jejich straně, ale chtějí si populisticky naklonit veřejné mínění. Začínám si klást otázku, zda Dominik Duka (a jeho ovčáček Badal, který nedávno obohatil církev význačným konvertitou) ještě věří v Soud, který nebere ohled na mínění mocných a vůči němuž není odvolání.
Tomáš Halík

Zdá se, že už došlo na lámání chleba. Duka si to ovšem způsobil neuvěřitelným mlžením, když řekl, že se k otázce syrských dětí nemůže vyjádřit a že takové věci má na starosti olomoucký arcibiskup. Já nic, já jen kardinál, arcibiskup pražský, primas český, katolík, křesťan, občan České republiky a člověk, po kterém chce někdo názor. Náročné.

Není zde článek celý?