Hamáček už se asi nesmí ani vyjadřovat. Nepochopitelné mlčení okolo Pocheho

Že Jan Hamáček nemá co mluvit do obsazování postů ve vládě ANO, ČSSD, KSČM, to už je více než jasné. Až do posledních dnů to ale vypadalo, že občas může i něco říci. Jenže asi nesmí. Po Zemanovi se do Hamáčkova zakázaného ministra Pocheho pustil i Babiš. Prohlásil, že Poche nikdy ministrem nebude. I když ho ve vládě chce Hamáček. A co na to Hamáček? Nekomentuje, Babišův výúpad chce řešit až po volbách. Tedy nejdříve za měsíc a půl.

Co to má být za způsob vedení? Jan Hamáček nemá názor? Chce ve vládě Pocheho? Nechce? O co mu jde? A proč prostě nemůže říci, co si myslí? Je Jan Hamáček sebevědomým a plnohodnotným předsedou strany, nebo jí jen svítí v tunelu na cestě do zapomnění?

Je to další politická chyba Jana Hamáčka. Předseda koaliční strany musí mít názor. Musí se dokázat postavit k tomu, když mu predátor Babiš a dětinský Zeman kopou do jeho člověka. Pokud Poche na ministerstvu skutečně provádí zvláštní věci, Hamáček má uznat chybu a dosadit jiného člověka. Pokud nepovolený ministr Poche úřaduje na ministerstvu ve prospěch státu, má se za něj Hamáček tvrdě postavit. Co předvádí, je ale to nejhorší. Babiš se Zemanem musejí mít obrovskou radost.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Není zde článek celý?