HLAVA DLR ALEXANDR ZACHARČENKO ZAHYNUL 31.8. PŘI ATENTÁTU V DONĚCKU, VYJÁDŘENÍ SPOLEČNOSTI PŘÁTEL LLR A DLR K ATENTÁTU

10-1631.8. v 16.30 našeho času v kavárně Separ v centru Doněcka v důsledku mohutného výbuchu zahynul Hlava DLR Alexandr Zacharčenko. Zraněn byl místopředseda Rady ministrů DLR Alexandr Timofejev.Společnost přátel LLR a DLR vyjadřuje upřímnou soustrast rodině Alexandra Zacharčenka, Radě ministrů a Lidovému sovětu DLR i lidu DLR. Alexandr Zacharčenko byl váženým a oblíbeným představitelem jak v DLR, tak v LLR a v Rusku. Vážili si jej i mnozí lidé v dalších zemích, hlavně antifašisté a levicově smýšlející občané. Alexandr Zacharčenlo stál od roku 2014 pevně v čele lidu DLR proti ukrajinské agresi, proti ukrajinským fašistům-banderovcům, za svobodu lidu Donbasu, za práva ruskojazyčných obyvatel Donbasu. Pod jeho vedením se i za složitých politických a ekonomických podmínek jeho země rozvíjela. Ve spolupráci s LLR usiloval o spojení s Ruskem. Byl přesvědčen, že spravedlivá věc lidu Donbasu zvítězí a fašismus na Ukrajině bude poražen.

Odsuzujeme podlou vraždu Alexandra Zacharčenka, kterou má na svědomí ukrajinská vláda, parlament a prezident, kteří nechávají svobodně řádit ve své zemi fašistické prapory Azov, Ajdar a podobné. Jak se již dříve zmínil Alexandr Zacharčenko, ukrajinská armáda se neodvažuje bojovat tváří v tvář s armádou DLR, protože ví, že by neměla žádnou šanci, ale uchyluje se k podlým vraždám na území DLR i LLR, které páchají za odměnu ukrajinští diverzanti.

Odsuzujeme i podporu včetně vojenské, kterou dávají Ukrajině USA, NATO a EU včetně České republiky. Žádáme českou vládu, parlament a prezidenta, aby tento teroristický čin ostře odsoudili!

SPRAVEDLIVÝ BOJ LIDU DONBASU PROTI UKRAJINSKÉMU FAŠISMU ZVÍTĚZÍ!

Jaromír Vašek, předseda Společnosti přátel DLR a LLR


Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!

NEKRMTE TROLY!

Není zde článek celý?