Hlava Podněstří prohlásila, že je věrná směru na připojení se k Rusku

Hlava neuznané Podněsterské Moldavské republiky (PMR) Vadim Krasnoselský vyslovil věrnost kursu na založení nezávislého státu s následným připojením se k Rusku. Oznámil to 2. září na vojenské přehlídce v Tiraspolu.

„PMR provádí vlastní politický kurs, důsledně hájí vůli lidu zpečetěnou výsledky celonárodního referenda z roku 2006. A sice kurs na založení nezávislého státu a následného vstupu do sestavy Ruska,“ citují Krasnoselského ruská média.

Zdůraznil, že podněsterské a ruské úřady mají stejný názor na situaci na jednáních o tomto regionu. „Náš lid učinil svoji volbu. A tato volba nemá alternativu,“ prohlásil Krasnoselský.

Hlava PMR dodala, že si vláda republiky vytyčila cíl udělat ji moderní a atraktivní pro domácí a zahraniční investice, a také pro turisty.

Neuznaná Podněsterská Moldavská republika byla vyhlášena 2. září 1990 v Tiraspolu na sjezdu poslanců z levobřežních okresů Moldavské SSR. Obyvatelé regionu, většinou Rusové a Ukrajinci, usilovali o vystoupení z Moldavska kvůli obavám, že Kišiněv přijme rozhodnutí o připojení se k Rumunsku.


Není zde článek celý?