Hledání dopingu u Rusů porovnali s fašismem

Vedoucí mediální služby Svaz biatlonistů Ruska (SBR) Konstantin Bojcov okomentoval situaci s obviněním čtyř ruských biatlonistů z porušení antidopingových pravidel. Jeho slova uvádí Team Russia.

„Takto dříve fašisté lovili partyzány, spálíme celou vesnici, snad tam nějací budou. Sportovci mají být osobně obeznámeni s obviněními a buď uznat svou vinu, anebo ne. Na tom záleží další vývoj kauzy,“ řekl Bojcov.

Podle slov vedoucího mediální služby SBR jsou biatlonisté obviněni nikoli z použití zakázaných látek, ale z porušení antidopingových pravidel. „Byl, jak je známo, seznam z 35 biatlonistů (z komise Světové antidopingové agentury pod vedením Richarda McLarena), ale dokázat vinu alespoň jednoho z nich dosud nemohli. Podle podobného scénáře se nyní vyvíjí i tento případ,“ dodal.

30. srpna SBR oznámil, že z porušení antidopingových pravidel jsou podezřelí čtyři ruští biatlonisté. Podotýká se, že tři z nich už ukončili sportovní kariéru a jeden v současné době nevystupuje a ani netrénuje ve složení ruské reprezentace.


Není zde článek celý?