Indie: Piloti kvůli sociálním sítím nespí. Počet leteckých nehod roste

V boji za dobrý noční odpočinek nejvyšší velitelé indického letectva vyzvali k vytvoření systému, který by umožňoval zjistit, do jaké míry je pilot odpočatý. Piloti v noci místo spánku tráví hodiny na sociálních sítích.

„Vypadá to, že každý tráví mnoho hodin na sociálních sítích pozdě v noci,“ řekl v pátek Birender Singh Dhanoa, velitel indického letectva na lékařské konferenci letecké medicíny v Bengaluru.

„Většina letových brífinku, občas, probíhají i v šest hodin ráno a piloti neměli dost spánku,“ prohlásil podle indické agentury PTI.

Dhanoa prohlásil, že indické letectvo má systém na prověřování přítomnosti alkoholu v organismu pilotů, nemá ale k dispozici žádný podobný systém pro zjišťování míry odpočatosti posádek.

„Proto potřebujeme systém, díky kterému budeme schopni zjistit, zdali pilot dostatečně spal,“ dodal.

Tato prohlášení přicházejí poté, co bylo zjištěno, že není možné zabránit vojákům používat jejich chytré telefony v rámci obecně přijatých vojenských pravidel.

V březnu bylo informováno, že země mezi lety 2014 a 2018 přišla v leteckých nehodách o 31 letadel. Indické vojenské letectvo má 3,2 letecké nehody na každých 10 000 letových hodin, více než všechny ostatní vzdušné síly.


Není zde článek celý?