Izrael předal Rusku informace o katastrofě Il-20

Velitel izraelského letectva Amikam Norkin předal v průběhu schůzky v Moskvě představitelům ruského ministerstva obrany informace o katastrofě vojenského letadla Il-20. Oznámila to izraelská armáda.

Izraelci poskytli Rusku mimo jiné i informace o pokusech Íránu upevnit své postavení v Sýrii a předat strategické zbraně Hizballáhu.

Vojenští představitelé podotkli, že je třeba i nadále koordinovat akce v Sýrii a zdůraznili význam dodržování zájmů obou států.

Ruský průzkumný letoun Il-20 byl sestřelen nad Středozemním mořem asi 35 kilometrů od syrského pobřeží, a to raketou protileteckého raketového komplexu S-200, který patří syrské letecké obraně. V důsledku tohoto neštěstí zahynulo celkem patnáct ruských vojáků.

V té době také čtyři izraelské letouny F-16 zaútočily na syrské objekty v provincii Latákie. Podle informací z ruského ministerstva obrany se izraelští letci „zakrývali“ letadlem Il-20 a vystavili ho tím úderu syrské letecké obrany.

Ministerstvo obrany se domnívá, že izraelské letouny tuto nebezpečnou situaci vytvořily záměrně a hodnotí tyto akce Izraele jako nepřátelské.

Podle prezidenta Vladimira Putina podnikne Rusko odvetná opatření, která budou zaměřena na zajištění větší bezpečnosti vojenských sil a objektů v Sýrii.


Není zde článek celý?