Jak se opět Babiš lekl reakce veřejnosti a už asi nechce Štěpánka do RRTV

Situace jako přes kopírák. Hnutí ANO provede něco, čím úplně nenadchne velkou část občanů, rozpoutá tím diskuzi v médiích i na sociálních sítích, někdy dokonce dokáže občany naštvat tak, že se vypraví do ulic. Potom ovšem zasáhne všemocný Andrej Babiš a kritickou situaci napraví. Nejinak se to stalo i nyní, kdy se začalo hovořit, že by premiérovo hnutí chtělo do Rady pro rozhlasové a televizní vysílání dosadit Petra Štěpánka. Kontroverzního bývalého politika a člověka, nenávidějícího Českou televizi.

Stačilo pár dní a premiér opět vstoupil do „rozhodnutí“ svých spolustraníků. Ve skutečnosti to ovšem je klasická „babišovina“. Majitel hnutí ANO něco vymyslel, nařídil realizaci svým zaměstnancům v rolích poslanců a když se ozval kritický hlas, udělal, že o ničem neví. Image je totiž pro Babiše důležitější než cokoliv. Ta totiž dělá hlasy a hlasy znamenají moc.

„To je záležitost ze sněmovny. Já vnímám ty velice negativní názory o tomto pánovi. Já ho neznám. Viděl jsem, jak se vyjadřoval v minulosti. Mě to překvapilo, že máme takovou nominaci, musíme si o tom promluvit na klubu. Nevím, jak k tomu přišlo,“ řekl předseda vlády České televizi. Co z toho se mu ovšem dá věřit?

Chce si snad stále ještě někdo myslet, že by si kdokoliv z vládního hnutí, vlastněného oligarchou, který je ze světa byznysu zvyklý vše řídit sám a nad každým mikropohybem mít dozor, dovolil něco sám od sebe rozhodnout?

Rozhodně ne, to jen Babiš zase zkouší, co všechno mu voliči dokáží „zbaštit“. Systém pokus-omyl tentokrát, stejně jako třeba ve chvíli, kdy chtěli komunisté do role šéfa komise pro GIBS dosadit „Mlátičku“ Ondráčka, ale nevyšel. Přitom Petr Štěpánek by se Babišovi v RRTV tak hodil.

Premiér potřebuje co nejdříve ovládnout veřejnoprávní televizi a členové Rady by mu k tomu pozvolna mohli pomoci. Když ovšem Babiš najednou nesouhlasí se jmenováním člověka, který o něm tvrdí, že je slovenský gauner, přesto je ANO nominován, bude muset jeho politická firma hledat jinde. Podobných existencí, jako je ta, co chce vyhodit ČT do vzduchu, určitě najde mnoho. Třeba ani nebudou tak mediálně známí a nebudou nikomu vadit. To je však daleko nebezpečnější.

Není zde článek celý?