Jakl má senát jasný. Po Klausovi mladším ho podpořil i Petr Mach

Vzpomínáte si na jméno Petr Mach? Bývalý europoslanec, který se svého postu vzdal, aby pomohl Svobodným v loňských parlamentních volbách, což se nějak nevydařilo, je zpět. Tentokrát ovšem zatím nebojuje proti Evropské unii, ale rozhodl se podpořit jednoho z kandidátů do senátu. Překvapivě ne z partaje, které dříve předsedal.

Mach jako svého favorita vidí Ladislava Jakla z SPD. „Přál bych si, aby nás v Senátu zastupoval Ladislav Jakl. Jako obhájce svobody člověka a obhájce suverenity naší země,“ prohlašuje bývalý europoslanec ve videu, které natočil na podporu někdejšího tajemníka prezidenta Václava Klause.

Stejně jako jeho syn, který dává přednost Jaklovi před kandidátem ODS Vladimírem Kratinou, však Mach zapomíná na to, že Svobodní mají svého člověka na kandidátce Občanské demokratické strany, tedy by se zdálo, že bude podporovat jeho . Jak je ovšem vidět, nic to neznamená.

Petr Mach na sebe chce upozornit a přes Jakla je ideální možnost. Posledním výrazným výstupem expředsedy Svobodných byla totiž potyčka před stánkem strany, jejíž pravost by zřejmě nechtěl potvrzovat ani odborník v oboru. Když tedy nemůžete „zlikvidovat“ záškodníka, který ohrožuje vaše brigádníky, ani se nehodí někde prezentovat show s vysavačem, zkuste Jakla.

Komunální a senátní volby letos nabízí zvláštní směsici kandidátů i předvolebních sloganů. Parta kolem Ladislava Jakla ovšem začíná vypadat jako vítěz o nejbizarnější úkaz. Do voleb však zbývá ještě týden.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Není zde článek celý?