Kandidát ANO Stuchlík chce zbourat Libeňský most a v novém ubytovat hasiče

Babišův černý kůň podzimních voleb včera přestavil jednu z dalších vizí jeho představy Prahy 21. století. Petr Stuchlík zveřejnil vizualizaci možné podoby nového Libeňského mostu, a definitivně tak odstranil spekulace, zdali má zájem stávající most zachovat. Právě záchrana architektonického mostu se totiž stala jedním z velkých témat letošních voleb na pražský magistrát.

,,Pokud bude nový Libeňák, tak ne nějaký průměrný most, co by se hodil spíš na dálnici. Ale obytný most, ve kterém bychom postavili krásné byty pro městské zaměstnance, pro strážníky, pro sestřičky, pro hasiče. To by bylo skvělé. A pár dražších luxusních bytů, které by nám pomohly celý projekt zafinancovat. Samofinancovatelný most!“ prohlásil Stuchlík.

Hnutí ANO se tak rozhodlo nahradit jedinečnou kubistickou památku novým marketingovým tahem. V jediném příspěvku se jim podařilo spojit několik aktuálních problémů, které Pražany tíží. Akorát je to prostě něco jako sci-fi.

Nedostatek zdravotnického personálů a příslušníků záchranného sboru prý ANO vyřeší jejich ubytováním ve fiktivním mostu, na který nejenom neproběhl konkurz, ale neexistuje reálná kalkulace jeho výstavby či samotné ceny bytů, jenž by vše „zafinancovaly“.

A samotný problém dezolátního stavu mostů a především jejich nedostatku v hlavním městě zakrývá Stuchlík vizualizací jednoho architektonického výstřelku. V Praze opravdu nevznikla od výstavby Tančícího domu jediná zajímavá moderní stavba, ale než se pustíme do obdobných plánů infrastruktury vabank, potřebujeme primárně několik funkčních mostů, které nám nebudou padat pod nohama,

Stuchlík tak plynule navázal na politiku demolice současné primátorky Adriany Krnářové. Ta během uplynulých čtyř let dokázala schopnost rozkopat i doposud fungující infrastrukturu, ale podstatně hůře se jí nyní daří uvádění dotčených míst do provozuschopného stavu. Při pohledu na množství uzavírek, vzniklých v důsledku oprav, si člověk dvakrát rozmyslím, jestli se na nevyzpytatelnou cestu hlavním městem opravdu vydá.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Není zde článek celý?