Kim Čong-un požádal Rusko o pomoc

Severokorejský vůdce Kim Čong-un počítá s tím, že mu Rusko pomůže snížit sankce proti své zemi. To řekla předsedkyně Rady federace Valentina Matvienková, která navštívila Pchjongjang.

Podle ní si Kim Čong-un všiml rostoucí role Moskvy na světové scéně a jejího vlivu. „Má velké naděje, že Rusko se bude snažit zmírnit sankce proti Severní Koreji v souvislosti s kroky, které [Spojené státy a Severní Korea] již dělají v rámci svých závazků po jednání v Singapuru,“ řekla Matvienková.

Zdůraznila, že během rozhovoru se severokorejský vůdce o americkém prezidentovi Donaldu Trumpovi zmiňoval velmi korektně.

„Byl velmi diplomatický a korektně poznamenal, že summit v Singapuru byl úspěšný,“ řekla předsedkyně Rady federace. Současně při jednáních s USA „neexistují žádné plánované jednostranné kroky bez odvetné reakce,“ poznamenala.

Matvienková řekla, že severokorejský vůdce se také zavázal směřovat k odstranění jaderných zbraní, naladit dialog s Jižní Koreou a následně sjednotit země a také promluvil o plánech na propojení silnic a železnic na poloostrově.

Kromě toho Kim Čong-un nazval zprávu od ruského prezidenta Vladimira Putina krásnou a poslal odpověď, uvedla politička.

„Požádal mě, abych předala Vladimiru Putinovi přání všeho nejlepšího, že oceňuje jeho práci a to, jak Rusko podporuje spolupráci se Severní Koreou a zdůraznil zájem rozšířit naši spolupráci,“ řekla.


Není zde článek celý?