Klaus junior opět zdrojem pro ruský propagandistický Sputnik. Ještě že ho mají

Václav Klaus junior se stal opět vítaným zdrojem pro fontánku ruské propagandy web Sputnik.O co jde. Klaus nejdříve sdílel příspěvek kohosi, kdo se jmenuje Petra Placatka Lázňovská. Lážňovská tvrdí, že „německá elita“ chce „násilím umlčet občanský protest proti německé migrační politice“ v Chemnitzu. Tím občanským protestem se myslí nácková řádící v ulicích a pronásledující „neněmecky“ vypadající lidi a to za občasného hajlování.

Klaus na svém Facebooku sděluje, že „jí to celé zablokovali“.

„O protestujících občanech píší a vysílají jako o fašistech,“ je hněvem jat Klaus a tvrdí, že je čas zasáhnout do svobody vyjadřování na sítích legislativně, „jinak tu máme za chvíli Orwellovo 1984″.

Osoba Placatka píše: „… přijmete cca 1,5 milionu neznámých osob“, které „vás ze samé vděčnosti začnou vraždit, znásilňovat, krást, vyžírat jako kobylky, šikanovat vás i vaše děti, vytlačí vás z veřejného prostoru…“

A junior má potřebu pociťovat ohrožení svobodu slova a chce zasáhnout. Jak bude úspěšný vůči soukromé firmě, která nechce šířit nenávistné žvásty, to bude zajímavé sledovat.

Že se na Sputniku cituje z juniorova pera Orwell je opravdu svérázné. Klaus junior a osoba Placatka to ale mají dobré. Sputnik je jistě nenechá umlčené. Tam mají takové rádi.

Není zde článek celý?