Klaus ml. našel vazbu mezi CNN a Kominternou

Český politik Václav Klaus ml. se na svém profilu na Facebooku vyjádřil k článku CNN, který nese název – Maďarsko představuje hrozbu pro mezinárodní řád. USA musejí jednat – hned.

„To není nějaký obskurní aktivista typu Halík nebo MC Putna. Nebo nevýznamný plátek typu Forum 24. To je celosvětová televize a médium — CNN. A vrcholný evropský „politik“ Guy Vehofstadt. Dikce jak Kominterna v roce 1952. Přituhuje!!,“ napsal na Facebooku politik.

Článek pojednával o maďarském premiérovi Viktoru Orbánovi a o situaci v Maďarsku. Jeho autorem je právě belgický politik, o němž se ve svém příspěvku Klaus ml. zmiňuje. Ten si myslí, že v Maďarsku se situace zhoršila, ale dodává, že se svým komentářem situace nezašel tak daleko, jako například John McCain. Článek se také vyjadřuje k hlasování Evropského parlamentu, kdy bylo rozhodnuto, že Maďarsko porušuje hodnoty EU. Je v něm také uvedeno, že Orbán přijímal různé zákony, které například neumožňovaly svobodu tisku. Také došlo na výroky, že volby v Maďarsku byly sice svobodné, nikoliv spravedlivé. A podobných informací v článku najdeme mnohem více.

Kolem situace v Maďarsku spjaté s Viktorem Orbánem vypukla v poslední době velká diskuze. Někteří souhlasí s rozhodnutím Evropského parlamentu, jiní jsou kategoricky proti.


Není zde článek celý?