Klub na obranu demokracie pokračuje v diskuzi o výzvě k odporu vůči Babišovým pořádkům

Redakce deníku FORUM 24 obdržela následující sdělení Klubu na obranu demokracie, jehož předsedou je politolog Bohumil Doležal. Informaci přinášíme v plném znění:

Co chce Klub na obranu demokracie společně s Vámi udělat pro polistopadovou demokracii

Klub na obranu demokracie se před časem, 21. srpna 2018, obrátil na veřejnost s návrhem na vytvoření koordinačního výboru české demokratické opozice, v němž by se účastnili ti politici, zástupci politicky aktivní veřejnosti a novináři, kteří jsou připraveni v rámci ústavy a zákonů vzdorovat Novým pořádkům a cílenému bourání polistopadové demokracie.  K návrhu se zatím připojilo 1432 občanů, mimo jiné senátor Tomáš Goláň, hudebník as politik Michal Kocáb, poslankyně PS PČR Markéta Pekarová Adamová, sportovní redaktor Pavel Procházka, býv. synodní senior ČCE Joel Ruml, dokumentaristka Olga Sommerová, herečka Bára Štěpánová, manažer a politik Mirek Topolánek, herečka Lenka Vychodilová. vysokoškolský pedagog Prof. PhDr. Pavel Zatloukal. A další se mohou přidat. Učiňte tak prosím. 

Výzvu ze možné podpořit podpisem ZDE.  

Jsme si vědomi toho, že  takový výbor může vzniknout jen po široké veřejné diskusi politiků, lidí z akademického světa, z prostředí církví, z médií ad. Proto jsme se rozhodli jako první krok uspořádat diskusní večer na téma „Co můžeme udělat pro polistopadovou demokracii“. Bude se konat 3. října 2018 v 18.00 ve Velkém sále Novoměstské radnice v Praze 2, Karlovo nám. 1/23.

Účastníci diskusního panelu se ve spolupráci s dalšími pokusí společně odpovědět na otázku: Co považujete z hlediska své působnosti za základní problém, na nějž je v zájmu obnovy demokracie třeba se soustředit? A jaké jsou možnosti spolupráce lidí napříč politickým a názorovým spektrem?

V panelu diskuse vystoupí prof. RNDr. Libor Grubhoffer, bývalý rektor Jihočeské univerzity, evangelický farář Joel Ruml, bývalý synodní senior Českobratrské církve evangelické a předseda Ekumenické rady církví v ČR, poslanci PS PČR Miroslava Němcová a Miroslav Kalousek, šéfredaktor serveru Forum 24 Pavel Šafr a předseda KOD Bohumil Doležal. Diskusi bude moderovat komentátor a publicista Adam Drda.

Klub na obranu demokracie prosí  čtenáře Fora 24 (pokud tak dosud neučinili), aby se připojili k návrhu na vytvoření  koordinačního výboru české demokratické opozice. A všechny zároveň srdečně zve na diskusní večer v Novoměstské radnici 3. října v 18.00.

 

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Není zde článek celý?