Krásná dívka porazila 19 chlapců! V čem? To nikdy neuhádnete (FOTO)

19letá Moskvanka Diana Bagautdinova se stala nejlepší svářečkou Ruska. Nehledě na mladý věk má dívka průkaz páté kategorie, o který mnozí svářeči usilují dlouhé roky.

Diana se přiznala, že se chtěla stát projektantkou, ale jakmile uviděla svářečku v akci, zamilovala se do ní na první pohled.

„Před třemi lety jsme měli svářecí praxi, vyzkoušela jsem to a zalíbilo se mi to. Když jsem mámě řekla, že se chci zabývat svářením a účastnit se World Skills, byla v šoku,“ uvedla dívka.

Wordl Skills je soutěž mladých profesionálů. Soutěž se konala na konci srpna. Dívka každý den do večera trénovala, což přineslo své ovoce. Nejdříve se Diana dostala do finále, a poté porazila 19 chlapců.

„Soutěž byla složena ze čtyř částí, ve kterých byly čtyři typy sváření. Jedním z nich bylo obloukové sváření. Nejdříve mi expert řekl, že jsem se dostala do první trojky, ale o vítězství jsem nevěděla,“ uvedla mladá svářečka.

Mnozí soupeři nebyli připraveni k tomu, že na nejvyšším stupýnku bude dívka, ale popřáli jí úspěch v budoucích soutěžích. Brzy bude mistrovství Evropy, s přípravou Dianě pomáhá učitel.

„V rámci mistrovství přímo nehodnotíme barvu švu, ale ovlivňuje barvu výrobku, proto se snažíme dosáhnout co nejlepšího vzhledu, aby porota výrobek loajálně hodnotila,“ uvedl učitel Michail Pavlenko.

Příbuzní Diany teď nepochybují, že si profesi vybrala správně.


Není zde článek celý?