Kreml okomentoval nové informace týkající se případu Skripalových

Kreml nebude diskutovat s médii o případu Skripalových, protože se jejich informace nedají ověřit. S takovým prohlášením přišel tiskový mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Peskov.

„Kreml nechce pokračovat v rozpitvávání této otázky, tím spíše, společně s médii. Všechny tyto úvahy, kdo koho připomíná a tak dále… Víte, nám tu na Rudém náměstí stále pobíhá deset Stalinů a patnáct Leninů. A všichni se dost podobají originálům (jde o herce, se kterými se fotografují turisté, pozn. red.),“ oznámil Peskov novinářům.

Podle jeho slov se v médiích v poledních měsících objevilo obrovské množství zpráv o případu Skripalových. Vyšetřování tak provádí novináři, společenské organizace či některé další struktury.

„Pokud jde o výsledky těchto vyšetřování, nevím, do jaké míry jsou důvěryhodné, na čem jsou založeny a tak dále,“ dodal Peskov.

Mluvčí prezidenta také dodal, že nelze vyvozovat oficiální závěry jen na základě toho, že se někdo někomu podobá či nepodobá, nebo že někdo někde žil.

„Problém spočívá v tom, že všechno vyžaduje oficiální údaje. Pro nás je téměř nemožné a velmi obtížné diskutovat o této záležitost s médii. A ani bychom to nechtěli dělat. Je to zkrátka nemožné. V tak citlivé otázce, jako je případ Skripalových, nemůžeme mít média v pozici svého protějšku,“ prohlásil Peskov.

Peskov se domnívá, že k tomu, aby se příslušné ruské úřady mohly zúčastnit vyšetřování tohoto incidentu, by musely mít k dispozici oficiální materiály. „Tyto materiály mohou pocházet pouze z kompetentních zdrojů,“ uzavřel situaci Peskov.

Noviny The Telegraph dříve napsaly, že tajné služby a protiteroristický oddíl britské policie zjistily osobnost třetího podezíraného z otravy bývalého plukovníka GRU Sergeje Skripala a jeho dcery Juile v Salisbury


Není zde článek celý?