Média: V Polsku asijští dělníci vytlačují ukrajinské migranty

V Polsku se prudce zvýšil počet pracujících migrantů z asijských zemí, kteří začínají vytlačovat ukrajinské pracovníky. Píšou o tom polské noviny Dzennik s odkazem na informace z Ministerstva rodiny, práce a sociální ochrany Polska.

Autoři podotkli, že se pracovní migrace z Asie do Polska prudce zvýšila v první polovině roku 2018. Zároveň se růst pracovní migrace z Ukrajiny v zemi snižuje. To se děje na pozadí rekordně nízké nezaměstnanosti a ročního růstu HDP Polska o 5 %.

Podle údajů deníku ze 148 tisíc cizinců, kteří získali v Polsku pracovní povolení v první polovině letošního roku, byl každý sedmý občan Ázerbájdžánu, Bangladéše, Číny, Filipín, Indie, Nepálu, Uzbekistánu nebo Vietnamu.

„Jsou pracovití a rádi pracují přesčas. Jsou nenároční a nežádají o zvýšení platu,“ vysvětlili v novinách popularitu asijských migrantů mezi polskými zaměstnavateli.

Dříve ukrajinský ministr zahraničí Pavel Klimkin prohlásil, že každý rok zhruba milion Ukrajinců opouští zemi. Mnozí z nich se stěhují do Polska, kde se podle Klimkina nachází asi 1,4 milionu Ukrajinců.


Není zde článek celý?