Merkelová označila znepokojené německé občany v Chemnitzu za „neonacisty“

Německá kancléřka Angela Merkelová označila prostřednictvím svého mluvčího protestující občany v v Chemnitzu za neonacisty a xenofoby.           

Ve svém prohlášení Merkelová vyzvala občany své země, aby se postavili proti nenávisti a rozdělování, které podle ní vyvolává „krajní pravice“ během „xenofobních“ protestů v Chemnitzu.

Znepokojení Němci začali protestovat poté, co byl německo-kubánský muž údajně ubodán k smrti kurdskými muslimskými migranty.

Tento incident byl jedním z mnoha smrtících vražedných útoků spáchaných muslimskými migranty v Německu a znovu vyvolal napětí v souvislosti s migračními zločiny v Německu.

Mluvčí Merkelové Steffen Seibert uvedl, že pochody dotčených občanů, které následovaly, „nemají nic společného se smutkem pro člověka nebo se soustředěním na soudržnost města.“

Podle Seiberta se pochody skládají z „pravicových extremistů a neonacistů náchylných k násilí“ a „někteří také hanebně ukázali svou blízkost k nacizmu – oni nestojí ani za Chemnitzem, ani za Saskem, ani to „nejsou lidé“, dodal.

Ale pravicová strana Alternativa pro Německo již na kritiku Merkelové a jejího mluvčího reagovala slovy:

„Celý stát a jeho obyvatelé jsou obecně očerňováni, protože existuje jasné a srozumitelné rozhořčení kvůli těmto okolnostem,“ řekl jeden z vůdců strany Joerg Meuthen.

Není zde článek celý?