Ministerstvo obrany Slovenska reagovalo na stížnost společnosti Ruské vrtulníky

Tisková služba Ministerstva obrany Slovenské republiky v reakci na oznámení RIA Novosti v úterý vyvrátilo informaci společnosti Ruské vrtulníky, že oprava Mi-17V-5 proběhla bez povolení.

V pondělí holdingová společnost Ruské vrtulníky vypustila informaci, že opravy vrtulníků Mi-17V-5 se v továrně společnosti LOTN (v Trenčíně na západním Slovensku), provádí bez povolení. Společnost to také měla v plánu oznámit mezinárodním organizacím.

V reakci na oznámení RIA Novosti představitelka společnosti LOTN oznámila, že společnost patří do působnosti Ministerstva obrany na Slovensku, a proto doporučila RIA Novostem, aby si potřebné informace našli zde.

Tisková mluvčí Ministerstva obrany Danka Capáková řekla v úterý pro RIA Novosti, že oprava Mi-17V-5 se provádí v souladu s platnou licencí.

„Můžeme vás ujistit, že (firma) LOTN dělá veškerou práci v souladu s národní, evropskou a mezinárodní legislativou vojenského a civilního letectví, a je držitelem všech potřebných licencí,“ —napsala Capáková odpověď na oznámení RIA Novosti.


Není zde článek celý?