Ministryně Maláčová netuší, jaké volby se budou konat? Chválí si nesmyslnou kampaň

Že nejsou v sociální demokracii úplně zorientovaní, co se kolem děje, to jsme tak nějak tušili. Že je to ale tak zlé, to nás nenapadlo, byť by po všech zkušenostech mohlo. Ministryně Jana Maláčová nám na Twitteru sděluje: „Ve Stochově jsme s kolegy zahájili předvolební kampaň @CSSD . Tématy předvolebního boje budou zkrácení pracovní doby či zavedení pětitýdenní dovolené pro všechny, zálohované výživné, proplácení nemocenské od prvního dne nemoci nebo bezpečnost českých hranic.“

Jak ale tohle souvisí s komunálními volbami? Radnice ve Stochově může nějak mluvit do toho, jak dlouhá je dovolená? Má něco společného s bezpečností českých hranic? Jsme země ležící uprostřed schengenského prostoru – jako že ze Stochova vyšlou hlídkové nafukovací čluny do Středozemního moře? A co tam stateční sociálně demokratičtí námořníci budou dělat?

Tohle už jsme zažili, když Paroubkova ČSSD v krajských volbách bojovala s třicetikorunovým poplatkům u doktora, ačkoliv s tím ty volby neměly nic společného. Jsme už bez iluzí, některé voliče to asi nenapadlo, jako je nenapadne víc věcí, ale je nutné v té demagogii zacházet tak daleko? Tohle už není jen otázka úcty k voličům, ale také základní sebeúcty. Nejde jen o to, že na všechny ty sliby nebudou peníze, ale hlavně se teď nevolí do sněmovny.

Možná ty příspěvky paní Maláčové píše někdo jiný, ale té kampaně se účastní.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Není zde článek celý?