Ministryně zdravotnictví Ukrajiny navrhla snižování úmrtnosti pomocí tance

Ulana Suprunová, vykonávající funkci ministryně zdravotnictví Ukrajiny, navrhla snižování úmrtnosti pomocí tance. Na své stránce na Facebooku, s odkazem na výsledky neuvedených výzkumů, prohlásila, že přiměřená taneční aktivita snižuje riziko výskytu srdečně-cévních onemocnění a pravděpodobnost úmrtí jejich následkem.

Podle jejích slov tanec snižuje hladinu stresu a zlepšuje náladu, pozornost a pružnost myšlení. Takový koníček trénuje paměť a schopnost přijímat rozhodnutí. Podle některých výzkumů tanec také snižuje riziko vzniku demence.

Kromě toho ministryně uvedla, že tanec pomáhá udržovat zdravou váhu, zvyšuje výdrž a upevňuje kosti a svaly. Takové trávení volného času snižuje krevní tlak a ovlivňuje úroveň cholesterolu v krvi.

Zdůraznila, že pohybová terapie ulehčuje život lidem s Parkinsonovou nemocí, pomáhá trénovat vnímání vlastního těla, rovnováhu a koordinaci pohybů. Navrhla návštěvu tanečních akcí na základě inspirace Al Pacinem, hlavním hrdinou z filmu Vůně ženy.

Dne 16. září ukrajinská ministryně navrhla léčení marasmu hudbou. Uvedla, že poslouchání hudby je využíváno při léčbě úzkosti a stresu a pomůže i v boji proti nemocem mozku, souvisejícím s věkem.


Není zde článek celý?