Moskvo posuň se. V Rusku může vzniknout pět globálních měst

Pět měst globálního rozsahu se v Rusku mohou objevit do roku 2035. Zabezpečily by efektivní rozvoj ekonomiky země, prohlásil prezident Centra strategických výzkumů Pavel Kadočnikov.

V projektu strategie prostorového rozvoje Ruska do 2025 ruské ministerstvo ekonomického rozvoje plánuje vyzdvihnout 14 velkých regionů podle toho, jestli mají velká centra ekonomického rozvoje, infrastrukturu a také vystupují na mezinárodním trhu.

„Pokud srovnáváme Rusko s jinými státy, chápeme, že když se díváme na mapu, vidíme nejen země, ale hlavně města,“ řekl Kadočnikov během vystoupení na Moskevském finančním fóru.

Podle něj jsou dnes v Rusku důležité dvě města, Moskva a Petrohrad. „Proto máme nápad, že po celé mapě Ruska mají být globální města. Pokud se podíváme, co se dá udělat asi do 2035, myslím si, že pět globálních měst je normální ukazatel,“ prohlásil.

K Moskvě a Petrohradu se podle Kadočnikova dá přidat Jekatěrinburg, Kazaň a Novosibirsk. Zdůraznil, že tyto města mohou zabezpečit efektivní rozvoj ekonomiky.


Není zde článek celý?