Na McCainově pohřbu spatřili poselství Putinovi a Trumpovi

Americký senátor John McCain, který osobně pečlivě naplánoval vlastní pohřeb, ne náhodou pozval ukrajinského prezidenta Petra Porošenka a usadil ho vedle generálního tajemníka NATO Jense Stoltenberga. Napsala o tom na Twitteru bývalá stálá zástupkyně USA při OSN Samantha Powerová.

„Poslání na rozloučenou Vladimiru Putinovi a Donaldu Trumpovi: Amerika stojí po boku svých přátel a spojenců,“ praví se v jejím komentáři.

Rozlučkový ceremoniál s McCainem se konal 1. září v americké metropoli. Rakev s tělem senátora nesl koordinátor hnutí Otevřené Rusko Vladimir Kara-Murza mladší, bývalý viceprezident USA Joe Biden, bývalý senátor Russ Feingold, bývalý ministr obrany William Cohen a několik přátel zesnulého, včetně herce Warrena Beattyho.

Magazín Politico napsal, že volba senátora je poslední poselství prezidentům RF a USA Vladimiru Putinovi a Donaldu Trumpovi, které považoval za své hlavní odpůrce. Amerického lídra kritizoval například za příliš umírněný postoj vůči ruskému prezidentovi v otázce zásahu Moskvy do voleb 2016.


Není zde článek celý?