Na ministerstvu zdravotnictví doporučili Ukrajincům, aby léčili svá onemocnění smíchem

Úřadující ministryně zdravotnictví Ukrajiny Uľjana Suprunová řekla lidem v zemi o zdravotních přínosech smíchu. Podle ní pomáhá k tomu, abychom byli méně často nemocní, a dokonce léčí některá onemocnění, včetně těch, které souvisejí s onkologií a psychiatrií.

„Smích zlepšuje náladu, což pomáhá vyrovnat se se stresem a s úzkostí. Ve skutečnosti mohou tyto negativní emoce zvýšit produkci stresových hormonů, které potlačují imunitní systém,“ napsala ministryně na Facebooku.

Suprunová uvedla, že smích zastavuje produkci hormonu kortizolu a současně stimuluje produkci dopaminu a dalších neurotransmiterů, a může zlepšit kognitivní funkci u starších lidí.

„Většinou je potlačování stresu smíchem považováno za prospěšné pro zdraví, počínaje jeho schopností snižovat zánět až po zlepšení krevního oběhu,“ dodala.

Dříve Suprunová na svém účtu na sociální síti podrobně vylíčila, co je třeba udělat, když si moucha sedne na vaše jídlo a také vyjmenovala různá nebezpečí tohoto hmyzu. Uživatelé Facebooku však zkritizovali úřadující ministryni za příspěvek věnovaný „závažnému“ problému, který se týkal much.


Není zde článek celý?