Na MZV RF promluvili o výrobě chemických zbraní syrskými teroristy

Teroristé v Sýrii mají možnost vyrábět chemické zbraně, prohlásil náměstek ruského ministra zahraničí Oleg Syromolotov. Sdělil, že teroristé mají technologie, s jejichž pomocí dokážou vyrábět chemické zbraně.

„Za léta válečných akcí v Sýrii a také v sousedním Iráku přicházely zprávy o získání bojovníky vědeckotechnické dokumentace na výrobu chemických zbraní a výstavbu chemických podniků s příslušným zařízením a zprávy o účasti civilních a vojenských odborníků chemiků v syntetizaci bojových otravných látek,“ řekl Syromolotov.

Dále sdělil, že materiální a technickou pomoc jim poskytují západní země. Zároveň „by nechtěl spekulovat na téma eventuální účasti fyzických nebo právnických osob ze západních zemí na dodávkách chemikálií syrským teroristům“.

Syromolotov dodal, že Rusko musí reagovat na činnost teroristů v Idlibu.

„Skupina teroristů využila vytvoření zóny deeskalace v Idlibu, usadila se tam a začala podnikat útoky proti syrským civilistům a útočit na základny ruských ozbrojených sil,“ řekl Syromolotov.

Diplomat prohlásil, že „nemůžeme nereagovat na podobnou agresi“. Podle náměstka ministra zahraničí „je přitom třeba mít na paměti, že se v idlibské zóně deeskalace nacházejí rovněž civilisté a také oddíly ozbrojené opozice, které se nezúčastnily teroristických aktivi, a mohly by se zúčastnit urovnání situace v Sýrii„.


Není zde článek celý?