Nadávky, výhrůžky. Takhle to vypadá, když Babiš řeší věci po telefonu

Andrej Babiš telefonující, ošklivě mluvící. | FOTO: repro youtube.com

Po tom, kdy hnutí ANO dokázalo vyhrát volby bez programu a vizí, jen s prostoduchým heslem o tom, že bude líp, se zdálo, že hloupější kampaně se nedočkáme. Dočkali. Zdá se, že jediným argumentem kandidátů na starosty a primátory za hnutí ANO, je, že mají číslo na svého šéfa. A to stačí k tomu, aby zodpovědně vedli a rozvíjeli svěřená města.

Jenže, jaké to je telefonovat s Andrejem Babišem? Předně je potřeba rozumět jeho jazyku. Babišštině. A za druhé, je potřeba se připravit na sprostá slova, křik a vyhrožování. Na sociálních sítích kolují dva jeho telefonáty.

První, starší, je ještě z doby, kdy nevlastnil Lidové noviny. Volal do tehdy ještě nezávislé redakce jednomu z novinářů. Babiše zajímalo, proč není text o něm na titulní straně. Pro novináře evidentně nepříjemný telefonát plný nátlaku pak současný premiér ukončil takto: „Doufám, že kluci vědějí co dělaj. Ako. Protože ještě nevědějí s kým mají tu čest“.

Další zaznamenaný telefonát Andreje Babiše zachycuje pana premiéra kdesi v uličce, jak ječí do telefonu: „Nechtě mě mluvit kurva jako. Neměl jsem mandát kurva.“ Také tyto záběry byly na youtube.com. Před nedávnem ale byly odstraněny. Prý kvůli opakovaným stížnostem třetích stran…

Není zde článek celý?