Netanjahu o útocích na Sýrii: pokročilé zbraně se nedostanou k našim nepřátelům

Syrská protivzdušná obrana odrazila útok izraelských raket na Mezinárodní letiště Damašku, který proběhl 15.9. Sestřelila několik raket. Zatím nejsou k dispozici žádné informace o škodách. Zdroj v syrské armádě prohlásil pro agenturu SANA, že nedošlo k obětem na životech.

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu prohlásil v komentáři k útokům na letiště v Damašku, že země „neustále pracuje“ na tom, aby zabránila svým nepřátelům, aby se „vyzbrojili pokročilými zbraněmi“. Dodal, že Izrael je rozhodnut vynutit si dodržování svých „červených linií“, když to bude nutné.

V Británii sídlící organizace pro lidská práva v Sýrii SOHR informovala, že cílem útoku byl sklad zbraní, jenž byl naplněn zbraněmi buď pro Hizballáh, nebo pro Íránské ozbrojené síly, o nichž Izrael říká, že se v Sýrii nacházejí. Izraelská armáda informace SOHR nekomentovala.

Zdroj v syrské armádě dříve informoval agenturu SANA, že během útoku došlo pouze k materiálním škodám, nikdo nepřišel o život. Mluvčí izraelské armády odmítl útok komentovat.


Není zde článek celý?