Nic složitého. Vědci objevili efektivní způsob hubnutí

Spojení pozdních snídaní a brzkých večeří přispívá ke zhubnutí, zjistila vědecká skupina britské Univerzity v Surrey. Informuje o tom portál EurekAlert.

V průběhu pilotního výzkumu vědci analyzovali, jak změna času přijímaní potravy ovlivňuje příjem potravin a metabolické procesy v organismu a také možný vznik cukrovky a srdečních nemocí.

Experimentu se zúčastnilo 16 dobrovolníků ve věku 29 až 57 let. Devět z nich během deseti týdnů snídali o hodinu a půl později než obvykle, a večeřeli o hodinu a půl dřív. Dalších sedm účastníků neměnili své potravinové zvyky. Přičemž všichni účastníci se drželi obyčejného příjmu potravin a nedrželi dietu.

Ukázalo se, že ti, kteří změnili čas přijímaní potravy, průměrně ztratili na váze dvakrát více ve srovnaní s druhou skupinou.

„I když tento výzkum není převratný, díky němu teď máme představu o tom, jak malé změny v čase přijímaní potravy můžou pomoct našemu organizmu. Zmenšení tukových usazenin snižuje riziko rozvoje obezity a nemocí, a tím způsobem značně zlepšuje celkový stav organizmu,“ prohlásil jeden z autorů výzkumu Jonathan Johnston.


Není zde článek celý?