Nový styl politické mluvy: deratizace na nepřizpůsobivé prý už nestačí

Kromě záplavy pohádek a fantasmagorií se v kampani před komunálními volbami objevují i dost toxická sdělení. V některých případech by mohla zaujmout psychiatry, možná i jiné instituce.

Server Romea.cz upozorňuje: „Vedle populistických a vyprázdněných hesel přibývají také ta, u kterých není pochyb, že jsou vyloženě rasistická a nezadala by si s nacistickou propagandou. Lidé jsou v nich označováni za havěť, parazity nebo štěnice, na které je potřeba vzít něco silnějšího než běžné deratizační prostředky.“

Kde konkrétně? Třeba v Mostě: „Příkladem takto vedené kampaně je ta, kterou spustilo uskupení vystupující pod názvem Otevřená radnice Most. Na jejich facebookové stránce zveřejnil dnes jeden z jejich kandidátů Pavel Kavický (na Facebooku vystupuje pod jménem Adelante Pavel) leták s nápisem: ‚Jen deratizační prostředky na tu havěť nestačí!‘ Aby nenechal nikoho na pochybách, koho tou havětí mají na mysli, připojil popisek ‚Nulová tolerance nepřizpůsobivým‘.“

Mezitím byl ovšem příspěvek z FB odstraněn, což se nelze divit.

FB

Podle Romea.cz je lídrem kandidátky Otevřené radnice Most bývalý náměstek ministra průmyslu a obchodu Karel Novotný. Ten zmizel z ČSSD, když Romy označil za medúzy. Zdá se, že zatímco v Havířově kandidátka ČSSD pořád ještě bojuje proti migrantům, kteří se tam z nějakého důvodu ale moc nehrnou (kdo by taky chtěl přeplavat moře a skončit po dalším dlouhém putování zrovna v Havířově), vrací se jinde na scénu oblíbení „nepřizpůsobiví“.

Třeba se z dalších letáčků dozvíme, jaké konkrétní prostředky hodlají kandidáti v případě zvolení použít, když je deratizace k ničemu. Občanské hlídky s plamenomety? Sérii drobných jaderných výbuchů? Novičok, co se tu prý vyráběl? Nebo se nasadí obzvláště kruté prostředky, například zpěv vlasteneckých písní?

Doporučujeme obezřetnost, jednou už se povedlo Most zbourat.

Není zde článek celý?