„Obliba“ Babiše má novou hranici. Málem dostal vajíčkem. Strážci na vrhače klekli

Premiér Andrej Babiiš s demonstranty před budovou Českého rozhlasu dne 21. srpna 2018 | FOTO: ČTK

Andrej Babiš málem dostal zásah vajíčkem. Hodil ho po něm mladík, kterého si vzápětí náležitě „podala“ Babišova ochranka. Strhli ho na zem, klekli mu na záda a v poutech a předklonu odvedli na policejní služebnu. Tam incident vyhodnotili jako přestupek, mladíkovi dali dýchnout a zjistili, že pil alkohol. To je asi tak vše o čtvrtečním zahájení kampaně ANO na Pankráci.

Andreje Babiše ale vaječná akce musela dosti zasáhnout. Jeho okolí a i on sám se snaží vytvářet dojem všeoblíbeného vůdce, po kterém ženy touží a muži sní o tom, být alespoň na chvíli Babišem. Jenže realita je jiná. Stále roste množství lidí, kterému se nelíbí, že zemi vede estébák v obrovském střetu zájmů, obviněný ze zvlášť závažného trestného činu a navíc, že tuto zemi vede společně s komunisty.

Váječná akce neznámého mladíka byla dalším aktem, který umělou image Andreje Babiše naboural. Od včerejšího dne už je jedním z těch, na které lidi házejí vejce. Už není jen u poloviny národa silně neoblíbený premiér, jehož odpůrci plní náměstí a na sociálních sítích se sdružují v desetitisícových skupinách. Už to není jen demonstrující ulice 21. srpna, nebo protestující stadion plný Sokolů. Samozřejmě, házení čehokoliv na politiky je špatně. Legitimním nástrojem jsou volby, popřípadě nenásilné demonstrace.Prvního vysvědčení za své vládnutí se Babiš dočká už 5. a 6. října. Každý, kdo měl kdy chuť po premiérovi hodit vejce, by měl jít k volbám.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Není zde článek celý?