Ozbrojenci dopravili do Idlibu otravné látky

Ozbrojenci dopravili do obce Basankul v syrské provincii Idlib několik nádrží s chlorem pro provokace s chemickými zbraněmi, sdělil vedoucí Centra pro usmíření znesvářených stran v Sýrii Vladimir Savčenko.

Podle informací, které obyvatelé Idlibu poskytují Centru pro usmíření, ozbrojenci z nelegálních organizací se připravují k novým provokacím s použitím otravných látek, jejich cílem je obvinění vládních sil z použití chemických zbraní vůči civilistům.

„Do obce Basankul v provincii Idlib bylo ozbrojenci uskupení Haját Tahrír aš-Šám (Džabhat an-Nusrá, zakázaná v Rusku) dopraveno několik nádrží s chlorem,“ prohlásil Savčenko.

Dodal, že Centrum vyzývá lídry ozbrojených útvarů opozice, aby se vzdali provokací směřujících ke zmaření politického urovnání.Kolem Sýrie v posledních dnech stoupá napětí.

Mluvčí ruského ministerstva obrany, generálmajor Igor Konašenkov, učinil prohlášení, že podle zpráv z nezávislých zdrojů chystají teroristé z fronty Hajat Tahrir aš-Šam (zakázaná v RF) provokaci, aby obvinili Damašek z použití chemických zbraní proti civilistům v syrské provincii Idlib.

Šéf Pentagonu James Mattis dříve prohlásil, že USA aktivně projednávají s Ruskem odvrácení eventuálního nasazení chemických zbraní v Sýrii.


Není zde článek celý?