Pirátské kádrování: Všichni jsou stejní a o spolupráci nestojíme

Je to takové babišovské všetci kradnú. Pražský lídr Pirátů Zdeněk Hřib poskytl rozhovor serveru Novinky.cz, kde naprosto jasně prokázal, že všechny pochyby o jeho straně jsou oprávněné: Piráti ebdou spolupracovat s nikým, kdo neprojde jejich kádrovacím systémem, všichni jsou špatní a zkrumpovaní a vůbec nejlepší by bylo je zavřít.

Existuje jedna jediná věc, která o pirátské marnosti vypovídá o něco víc než zmiňovaný rozhovor – jedná se o předvolební plakát jejich kandidáta do senátu Lukáše Wagenknechta, který prý bude „hlídat politiky“. Takže ten člověk by se chtěl stát senátorem – rozuměj politikem – aby hlídal politiky. Myslí tím i sám sebe? Možná by bylo o něco lepší, kdyby měl v plánu pracovat a prostě se chovat jako politik, ale to by nebylo tak cool. A to je přesně to, co fanoušci Pirátů, které nějaká parlamentní demokracie zase tak moc nezajímá, potřebují.

Špatní jsou všichni. Je ovšem zjevné, že Piráti vůbec nepovažují za nutné mít nějaké hodnotové hledisko (kromě odmítnutí extremistické KSČM a SPD). Ač je ODS normálně fungující demokratická strana, musela by se kvůli spolupráci s Piráty zbavit vlastních lídrů. TOP 09 zase musí vyhodit Jiřího Pospíšila, protože je europoslanec, zato Hana Marvanová nikomu nevadí, ač prokazatelně v mnoha případech spolupracovala s hnutím ANO.

Pirátům vadí Jan Čižinský, vadí jim i Babišův Stuchlík. Hřib v rozhovoru tvrdí, že existuje předdomluvená koalice ODS a ANO, důkazy ovšem nemá.

Piráti každým dalším krokem dokazují, že je jim vlastní stejná nesystémovost jako Andreji Babišovi. Mají zájem na tom, aby lidé a priori odsuzovali ty zlé „tradiční politické strany“, ač jsou právě tyto strany tím, co dělá demokracii demokracií.

Je velmi smutné, že tato politická nevzdělanost je něčím, co na voliče zabírá. Jedinou pozitivní zprávou tak může být, že Piráti sami sebe vyloučili z jakékoli budoucí koalice na pražském magistrátu, protože kdyby se ostatní strany zbavovali svých tváří, aby byly přijatelnější pro Zdeňka Hřiba, zrazovaly by tím své vlastní voliče.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Není zde článek celý?