Pirátský nápad: inkluze homosexuálů do firem. Co takhle rovnou u pohovoru říct, s kým spíte?

Kandidát na pražského primátora za Pirátskou stranu Zdeněk Hřib odpovídal na debatě iniciativy Jsme fér na otázku, jak by mělo hlavní město podporovat LGBT komunitu. A přišel s opravdu bizarní myšlenku jakési inkluze homosexuálů, kteří jsou podle něj v Praze diskriminováni. Na celou věc jako první upozornil server Info.cz.

Za prvé bylo naprosto zjevné, že Hřib vůbec nemá celou věc promyšlenou, ale že ví, že musí prosazovat nějaké domnělé zrovnoprávňování. „Město i městské firmy jsou významným zaměstnavatelem. Tam si dokážu představit, že by bylo možné jít cestou inkluze,“ uvedl.

To je velmii podviná myšlenka. Opravdu je zaměstnavateli něco do toho, kdo má jakou sexuální orientaci? Jsme prostě zase u toho – věci, do kterých rozhodně není nic zaměstnavatelů nebo kolegům v práci by se měly stát veřejným tématem, na základě kterého dojde k nové rovnoprávnosti.

Kvóty Hřib odmítl (dovedete si je představit?) s tím, že nový přístup by vedení města dostalo nařízeno. Kandidát na primátora také pronesl myšlenku, že by město mělo více podporovat akce LGBT komunity, například Prague Pride. A důvodem je to, že město dalo více peněz na „akci nějakých motorkářů“.

Podobné debaty a názory ukazují hned několik věcí: Už jen z otázky je zjevné nepochopení úlohy komunální politiky. Jestli v některém odboru na magistrátu má někdo pocit, že by měl řešit postavení homosexuálů ve firmách, tak se plete. A jestli si pan Hřib myslí, že v tomto případě vůbec může existovat nějaká forma inkluze, místo abyzdůraznil, že v normální společnosti sexuální orientace v zaměstnání žádnou roli nehraje, plete se taky.

Není zde článek celý?