Po Chemnitzu zhoubnost imigrační politiky EU přiznávají už i sluníčkáři z neziskovek

Think tank Evropské hodnoty na svém Facebooku zveřejnil vyjádření, ve kterém vyzývá k ukončení příliš volné migrační politiky a odmítnutí extrémismu.

Evropské hodnoty přiznávají, že je potřeba ukončit příliš vstřícnou migrační politiku. Rovně vyzývají netolerovat projevy extrémismu a vychovávat k toleranci.

„Dnešní protesty v Chemnitzu poukazují na rostoucí polarizaci v německé společnosti. Nenechme se ukolébat tvrzením, že se jedná o ojedinělý, izolovaný problém chudého východoněmeckého města bez zkušeností s imigranty. V takových místech se napětí projeví nejdříve, ale potenciál pro podobné nepokoje můžeme sledovat po celé zemi,“ píší Evropské hodnoty.

Podle jejich slov radikálové budou využívat jakoukoli záminku pro vyvolávání nepokojů, přičemž situace již dospěla do takové fáze, kdy nezadržitelně roste radikalizace mezi původním obyvatelstvem a migranty.

„Těžit z toho budou odpůrci liberální demokracie a otevřené společnosti všeho druhu: islamisté a neonacisté uvnitř a agresivní režimy jako Rusko, Čína či Turecko vně.“


Není zde článek celý?