Porošenko prozradil, proč ukrajinské lodě vpluly do Azovského moře

Ukrajinské lodě Donbas a Korec vpluly do Azovského moře a stanou se součástí nové vojenské námořní základny ukrajinského námořnictva. Na sociální síti Twitter to oznámil ukrajinský prezident Petro Porošenko

„Vítám naše vojenské lodě — pátrací a záchrannou loď A500 Donbas a mořskou tažnou loď A830 Korec, v Azovském moři! Tyto lodě se stanou součástí nové vojenské námořní základy ukrajinského námořnictva. Děkuji posádkám lodí za bezchybně vyplněný příkaz,“ napsal na Twitteru ukrajinský prezident.

Ukrajinské lodě, pátrací loď Donbas a tažná loď Korec, již předešlého dne pluly podél pobřeží Krymu, včetně výlučné ekonomické zóny Ruské federace. Informovala o tom hraniční kontrola Federální služby bezpečnosti na Krymu. Podle médií měly obě lodě vyplout z Oděsy a zamířit do Berďansku (Azovské moře). V neděli ráno se obě lodě nacházely v Černém moři poblíž Kerčského průlivu.

Lodě ukrajinského námořnictva jsou v souladu s pravidly mezinárodního námořního práva a v zájmu zajištění bezpečnosti Ruska doprovázeny ruskými loděmi Pohraniční stráže Federální služby bezpečnosti RF.


Není zde článek celý?