Porošenko uvedl, s čím jsou nespokojeni Ukrajinci

Ukrajinský prezident Petro Porošenko přiznal, že společnost je nespokojena s tempem prováděných reforem v zemi, bojem proti korupci, životní úrovní a s pokračujícím konfliktem v Donbasu.

„Stali jsme se odolnějšími a silnějšími. Ale především bych chtěl otevřeně zdůraznit, s čím je většina společnosti právem nespokojena. Nepodařilo se ukončit válku a obnovit územní integritu země <…> Většina Ukrajinců zatím nepocítila zlepšení životní úrovně, která se zlepšuje pomalu a nerovnoměrně, podle oblastí a podle sociálních a věkových skupin,“ řekl Porošenko během vystoupení v Nejvyšší radě s každoroční zprávou o vnitřní a vnější situaci Ukrajiny.

Podle jeho slov nedávno vytvořené protikorupční orgány zatím nepracují efektivně, vláda se také dopustila některých chyb v personální politice a „odvážné experimenty v této oblasti nejsou dostatečně účinné“.

„Tempa reforem vůbec nejsou taková, ani rychlost, kterou jsme projektovali na startu. Ukázalo se, že problémy jsou mnohem hlubší, odpor je silnější, řešení je složitější <…> Vzhledem k velkým očekáváním vznikl ve společnosti pocit hluboké nespokojenosti. Dokonce i mezi těmi, kteří jsou přesvědčeni, že se země vydala správným směrem, je dost těch, kteří si myslí, že se pohybujeme cikcak,“ řekl prezident.


Není zde článek celý?